Ali vas skrbijo težave z dlesnimi in sumite, da bi lahko trpeli zaradi parodontoze? Pri 1A medicini smo tu, da vam pomagamo premagati parodontozo in ohraniti vaše dlesni zdrave. Preberite več o specializirani oskrbi in se obrnite na nas še danes.
Parodontoza, znana tudi kot periodontalna bolezen, je resna težava, ki lahko vodi do izgube zob in slabega splošnega zdravja. Pri 1A medicini, razumemo pomembnost zdravih dlesni in ponujamo dostop do celovite oskrbe za boj proti parodontozi. Strokovnjaki bodo razvili prilagojen načrt zdravljenja, ki bo odpravil vzroke za parodontozo in ohranil vaše dlesni zdrave.
Parodontoza ali parodontalna bolezen je bolezen obzobnih tkiv, ki se razvije iz dolgoletnega vnetja dlesni, gingivitisa. Parodontoza je znak nepravilne ali pomanjkljive ustne higiene. Posledica slabe ustne higiene je kopičenje mehkih bakterijskih zobnih oblog, ki se počasi mineralizirajo in postanejo zobni kamen, idealno gojišče za razvoj raznih mikroorganizmov. Parodontoza je najbolj razširjena bolezen človeštva. Za parodontozo oboli več kot 80 odstotkov populacije.
Edini recept za ohranjanje zdravih zob in način, da se prepreči parodontoza, je vzdrževanje redne in pravilne ustne higiene. Najbolj ustrezna nega zob za odstranjevanje zobnih oblog je temeljito ščetkanje zob. Minimalno se priporoča ščetkanje dvakrat na dan po dve minuti in redno nitkanje medzobnih prostorov. Medzobni prostori predstavljajo skoraj polovico površine zob. Priporočljiva je uporaba mehkejše zobne ščetke s tankimi in gostimi nitkami, saj se s trdo zobno ščetko in premočnim ščetkanjem lahko poškodujejo dlesni in zobe. Priporočljiva je uporaba zobnih krem s fluoridi, abrazivnim pastam za beljenje zob pa se je bolje izogibati. Pogosto vseh oblog ni možno odstraniti, saj so nekatera mesta težko dostopna. V tem primeru težavo olajša ustna vodica. Ustne vodice ne nadomeščajo vsakodnevnega temeljitega ščetkanja zob, vseeno pa zavirajo nabiranje zobnih oblog med enim in drugim ščetkanjem. Zob si ni priporočljivo umivati takoj po jedi, saj imamo v ustih takrat kisel pH, z drgnjenjem zobne ščetke pa se lahko poveča možnost obrabe sklenine. Takoj po jedi si je usta boljše izprati z vodo.
Prvi opazni znaki parodontoze so vnete, na dotik krvaveče dlesni in slab zadah, ki opozarjajo na razvijanje bolezni v ustni votlini. Sicer se parodontoza razvija počasi in brez bolečin. Ta vneti proces imenujemo gingivitis. V primeru težav se parodontoza lahko ustrezno pozdravi, toda le v primeru, če se ukrepa pravočasno. Pri parodontozi gre za nastanek tako imenovanih zobnih žepkov in propadanje obzobnega tkiva, ki lahko vodi do popolne izgube obzobne kosti. To posledično privede do izgube zob.
Tudi vam grozi parodontoza? Bolezen se lahko zaustavi in nadzoruje njen razvoj, vendar je potrebno vaše sodelovanje in redno obiskovanje parodontologa. Ne veste, kje najti zobozdravnika, ki bo uredil vaše zobe? 1A medicina vam je na voljo, z nekaj kliki pridete do pregleda pri izbranem parodontologu in skupaj naredite načrt zdravljenja!
Parodontolog pojasnjuje, da bo nezdravljen parodontitis povzročil izgubo zob. Raziskave kažejo, da je to resnično resno stanje zob, zobnega tkiva. Oboleli pacienti zato tudi pogosto po spletu iščejo informacije, med najbolj iskanimi gesli so: parodontolog, parodontologija, parodontolog cenik, parodontitis (oziroma parodontoza, ki je pogovorni izraz za parodontitis). Na tem mestu se je potrebno osredotočili na pojme parodontolog, parodontologija, in iskati na odgovore parodontolog cenik.
Vzrok za nastanek parodontoze je dolgotrajna slaba ustna higiena, genetska nagnjenost, kajenje, alkoholizem, dolgotrajni stres, hormonske spremembe in neozdravljive kronične bolezni. Eden glavnih vzrokov, da nastane parodontoza je nabiranje oblog na zobeh, kjer se zbirajo bakterije. Toksini in strupi, ki jih proizvajajo bakterije, povzročajo infekcijo, ki uničuje vezivno tkivo. Posledično se zobno meso umika in pride do nastanka obzobnih žepkov, v katerih se zadržuje hrana, ki povzroča nadaljnje nabiranje bakterij. Širjenje infekcije vodi do uničenja kosti in posledično do izgube zob.
Zdrava dlesen ima naravni žepek globok 2 – 3 mm. V tem predelu dlesen ni priraščena na zob, le naslonjena je na zobno krono. V kolikor je naravni žepek, ki obdaja zobno krono čist in v njem ne ostaja hrana ali je zobna obloga redno očiščena je dlesen tega žepka zdrava. V tem primeru je bledo rožnate barve in ne krvavi pri pravilnem čiščenju.
Parodontoza zdravljenje – potreben je pregled in analiza s pomočjo rentgenskega posnetka, da specialist parodontologije izdela načrt zdravljenja. Parodontoza zdravljenje je odvisna od oblike in stopnje razvoja, najpogosteje pa se razlikuje terapija gingivitisa od terapije parodontitisa.
Način, kako se parodontoza zdravi, je odvisen od stopnje prizadetosti obzobnih tkiv. Da je zdravljenje parodontoze učinkovito in odpravljeno, pa je potrebno dosledno vzdrževanje brezhibne ustne higiene in redne kontrole pri zobozdravniku. Le tako se lahko prepreči, da se parodontoza ponovno pojavi.
V postopku zdravljenja gingivtisa se odstranjuje zobni plak in zobni kamen. Terapija je kombinacija oralne higiene, ki jo oseba izvaja samostojno z uporabo pravilnega krtačenja in zobne nitke, pri čemer odstranjuje mehki del zobnih oblog – plak. Nato se izvaja profesionalno čiščenje, da bi odstranili trdne obloge (zobni kamen), ki jih ni možno odstraniti s krtačenjem.
Parodontoza zdravljenje – pri zdravljenju parodontoze je treba odstraniti tako mehke kot trde obloge, ki so v globini obzobnega žepka vse do dna, zaradi česar je to zahtevnejše in dolgotrajnejše, kot zdravljenje gingivitisa. Poseg je neboleč, saj zobozdravnik uporabi lokalno anestezijo. Parodontoza se zdravi s čiščenjem zobnega kamna ter luščenjem in glajenjem zobnih korenin. Tako se odstranijo vse bakterijske obloge nad dlesnijo in iz obzobnih žepkov, površino korenine pa naredi čim bolj gladko, kar zmanjšuje nastajanje novih zobnih oblog ter olajša čiščenje.
Ali veste, da lahko parodontalna bolezen za 2–3-krat poveča verjetnost za nastanek infarkta, sladkorno bolezen, možgansko kap, težave z dihanjem, kronično vnetne bolezni, prezgodno rojstvo otroka ter drugih težav s srcem in ožiljem?
Pri 1A medicini, smo specializirani za ponujanje zdravljenja parodontoze s sodobnimi tehnikami in postopki. Ekipa strokovnjakov bo izvedla temeljit pregled vaših dlesni in diagnosticirala stopnjo parodontoze. Nato bodo razvili individualiziran načrt zdravljenja, ki vključuje strokovno čiščenje dlesni, terapijo z antibiotiki in druge sodobne postopke za obnovo vaših dlesni.
Pri 1A medicini se zavezujemo k zagotavljanju najvišje kakovosti oskrbe za paciente. Strokovnjaki, s katerimi sodelujemo, imajo bogate izkušnje in strokovno znanje za učinkovito zdravljenje parodontoze. Poleg tega pa vam nudimo tudi prijazno in osebno obravnavo ter konkurenčne cene storitev.
Tudi vam grozi parodontoza? Bolezen se lahko zaustavi in nadzoruje njen razvoj, vendar je potrebno vaše sodelovanje in redno obiskovanje parodontologa. Ne veste, kje najti zobozdravnika, ki bo uredil vaše zobe? 1A medicina vam je na voljo, da z nekaj kliki pridete do pregleda pri izbranem parodontologu in skupaj izdelate načrt zdravljenja. Izpolnite spodnji obrazec in pomagali vam bomo.
Kontaktirajte nas in se borite proti parodontozi. Ne čakajte več – stopite v stik z nami in si zagotovite najboljše za vaše dlesni in splošno zdravje!
Naša prioriteta je vaše zadovoljstvo in zdravje vaših zob. Z izbiro 1A medicine, dostopate do vrhunske zobozdravstvene oskrbe, ki je prilagojena vašim potrebam. Kontaktirajte nas in se prepričajte sami!
Zobozdravniki 1A medicine imajo vse, kar si želite. Pomagali vam bomo pri izbiri najboljšega!
Na naši spletni strani uporabljamo piškotke za delovanje, analizo prometa in prilagajanje vsebin. Nekateri so nujni, drugi izboljšujejo vašo izkušnjo. Več informacij v Splošnih pogojih in Politiki piškotkov.