Ali vas mučijo težave z zobmi, kot so vnetje dlesni ali kopičenje zobnega kamna? Pri 1A medicini smo tu, da vam pomagamo premagati te težave s pomočjo učinkovite kiretaže. Preberite več o storitvi in se obrnite na nas še danes.
Kiretaža je postopek, ki se uporablja za odstranjevanje zobnega kamna in obnavljanje zdravja dlesni. Je minimalno boleč parodontološki postopek, s katerim se odstranijo nabrane obloge, ki nastanejo na površini zob, vendar pod površino dlesni.
S pomočjo 1A medicine lahko pridete do strokovnjakov, ki izvajajo kiretažo s sodobno opremo in tehnikami, ki vam omogočajo učinkovito zdravljenje zobne bolezni. Z rednimi kiretažnimi posegi lahko izboljšate zdravje svojih dlesni in preprečite nadaljnje težave z zobmi.
Neprijeten ustni zadah je najpogostejši vzrok vnetja obzobnih tkiv. Parodontolog navadno že ob prvem obisku ugotovi, ali so prisotna vnetna žarišča, ki oddajajo neprijeten vonj. Globinsko čiščenje obzobnih žepkov ali kiretaža je najboljši način za odpravo vnetja. Potrebna sta vsaj dva obiska pri parodontologu. Pogosti drugi vzroki so lahko tudi obloge na jeziku, karies, tujki ali slaba ustna higiena.
Kiretaža zob se razlikuje na dva tipa:
Če so žepki globlji od 5 do 6 mm in jih je težko očistiti, sledi napotitev k specialistu parodontologu, kjer se opravi kiretaža zobnih žepkov. Kiretaža zobnih žepkov pomeni, da se žep pri zobu kirurško očisti. Kiretaža zobnih žepkov se opravi z namenom odstranitve vnetega tkiva in pravi žepa, dostopnega za čiščenje.
Navadno ustrezna ustna higiena, s katero se zagotovita odsotnost oblog in odsotnost krvavitve dlesni, pripomore k ponovni utrditvi zob, če se je pred kiretažo zobnih žepkov pojavljala majavost zob. Kadar so žepki zelo globoki, jih pacient sam ne more zadovoljivo čistiti. Zato je potrebna občasna kiretaža zob, ki jo opravi zobozdravnik.
V primeru, da se obloge pod dlesnijo ne odstranijo pravočasno, se bakterije začnejo kopičiti pod nivojem dlesni. To je trenutek, ko se v ustih in v dlesnih spremenijo pravila igre. Namreč, če so v oblogah nad nivojem dlesni bakterije, ki normalno prebivajo v ustih in so večinoma aerobne, torej ob kisiku živeče, se bakterijski sestav pod dlesnijo dramatično spremeni. V zgodbo o parodontalni bolezni s časom vstopijo zelo uničujoče patogene bakterije, ki živijo brez kisika, zato se imenujejo anaerobne.
Telo se odzove nanje z vnetjem, ki se kaže kot raztapljanje kosti. Te bakterije so nalepljene na površino korenine in jih je izredno težko odstraniti. Če uspe pacientu s kakšnim posebnim manevrom odstraniti obloge nad dlesnijo, je pri teh bakterijah popolnoma nemočen. Na tem mestu je nujen poseg, ki se imenuje kiretaža.
Kiretaža poteka tako, da zobozdravnik s posebnimi instrumenti, kiretami vstopi v področje pod dlesnijo in mehanično odstrani na korenino nalepljene bakterije. Tako jih odlušči in obenem naredi koreninsko površino gladko (poseg se imenuje kiretaža).
Kiretaža se opravlja pod anestezijo, torej poteka brez bolečinsko. V primeru, da se bakterij ne odstrani zaradi nepostavljene diagnoze ali, da pacient zavrne zdravljenje, se bakterije pridno razmnožujejo, postajajo vse bolj nevarne in napredujejo ob korenini vse globlje in globlje. S tem se obseg uničenja kosti veča. Žep, torej prostor pod dlesnijo pa poglobi. Zob ima tako vse manj kostne podpore in posledično postane majav.
Dodaten zaplet, ki poteka vzporedno z raztapljanjem kosti in pripoja kosti v korenino, je vstop bakterij v krvni obtok in tako naprej po celotnem telesu. Tako parodontalna bolezen sodeluje v nastanku ali pospešitvi ogromno bolezenskih stanj, kot so: srčni infarkt, sladkorna bolezen, prezgodnji porod, možganska kap, demenca, pljučni absces in nekatera rakava obolenja.
Da bi se izognili parodontalni bolezni in posledično posegu, ki se imenuje kiretaža obzobnih žepkov, je obvezna temeljita in redna ustna higiena. Priporočamo:
Bolezen se lahko zaustavi le s sodelovanjem pacientov z zobozdravnikom, ki ga pouči o pravilnih postopkih ustne higiene, ki jo je treba dosledno izvajati. Potrebne so tudi redne kontrole pri zobozdravniku. Parodontalna bolezen se lahko prav tako razvije tudi ob implantatih (periimplantitis), kjer zaradi hrapave površine implantatov napreduje še hitreje kot pri naravnih zobeh. Ustna higiena ob implantatih mora biti še temeljitejša.
Stopite v stik z našim strokovnim osebjem in se dogovorite za termin pregleda. Izkušeni zobozdravniki bodo opravili temeljit pregled vaših zob in dlesni ter vam svetovali glede primernosti kiretaže za vaše potrebe. Nato bomo skupaj razvili individualiziran načrt zdravljenja, ki bo ustrezal vašim željam in ciljem.
Pri 1A medicini se zavezujemo k zagotavljanju najvišje kakovosti oskrbe za paciente. Strokovnjaki, s katerimi sodelujemo, so visoko usposobljeni in izkušeni v izvajanju kiretaže, kar vam zagotavlja varno in učinkovito zdravljenje zobnih težav. Poleg tega vam nudijo tudi prijazno in osebno obravnavo ter konkurenčne cene storitev.
Bi se tudi vi radi izognili posegu? Vas je posega kiretaža zobnih žepkov strah? Ne veste, kje najti pravega zobozdravnika za vaše težave? Dovolite, da vam 1A medicina pomaga najti pravega specialista, ki bo poseg opravil profesionalno in brez bolečin; zagotovite si najboljšega specialista.
Kontaktirajte nas in ugotovite, kako lahko kiretaža izboljša vaše zdravje zob.
Naša prioriteta je vaše zadovoljstvo in zdravje vaših zob. Z izbiro 1A medicine, dostopate do vrhunske zobozdravstvene oskrbe, ki je prilagojena vašim potrebam. Kontaktirajte nas in se prepričajte sami!
Zobozdravniki 1A medicine imajo vse, kar si želite. Pomagali vam bomo pri izbiri najboljšega!
Na naši spletni strani uporabljamo piškotke za delovanje, analizo prometa in prilagajanje vsebin. Nekateri so nujni, drugi izboljšujejo vašo izkušnjo. Več informacij v Splošnih pogojih in Politiki piškotkov.